FAQ – często zadawane pytania

1. Jaka jest różnica pomiędzy kolorem białym typu Royal White i białym?

Różnica pomiędzy kolorem białym typu Royal White i białym polega na odcieniu bieli. Biel typu Royal White jest charakterystyczna dla tradycyjnej porcelany. Jest bardziej ciepła w odcieniu niż szereg produktów rynkowych sprzedawanych jako białe.

2. Co oznacza % na zbiorczej liście prezentującej produkty?

% oznaczono produkty które mają istotnie niską cenę w porównaniu do innych produktów nieoznaczonych tym opisem. Pozwala to przeglądającym ofertę na łatwiejsze podejmowanie wyborów.

3. Kto przygotowuje projekt nadruku?

Projekt w zależności od życzenia zamawiającego może być przygotowany przez LARIDO lub przez zamawiającego.

4. Jak przygotowywać projekty nadruków?

a/ grafika w formie wektorowej w programie Corel, lub jako plik w formacie EPS, dla nadruków w jakości fotograficznej (ARTPRINT) plik jpeg 300dpi
b/ czcionki zamienione na krzywe
c/ zalecamy określenie kolorów wg wzornika Pantone
d/ minimalna grubość linii:
NADRUK KALKOMANIĄ i NADRUK BEZPOŚREDNI: w pozytywie 0,2 mm, w negatywie 0,4 mm
NADRUK TERMOCZUŁY: w pozytywie 1,5 mm, w negatywie 2 mm
PIASKOWANIE: w pozytywie 0,8 mm, w negatywie 1,5 mm
e/ minimalna wielkość pisma:
NADRUK KALKOMANIĄ i NADRUK BEZPOŚREDNI:  w pozytywie 7 pkt., w negatywie 10 pkt.
NADRUK TERMOCZUŁY: brak możliwości użycia formy tekstowej
PIASKOWANIE:  w pozytywie 12 pkt., w negatywie 24 pkt.
f/ rozdzielczość dla projektów rastrowych: 300 dpi

5. Jaka jest trwałość nadruku? Czy nadruki zachowują swoją trwałość podczas zmywania w zmywarkach?

a/ NADRUK KALKOMANIĄ i NADRUK BEZPOŚREDNI (zdecydowanie najbardziej popularne techniki):
-Nadruki na wyrobach porcelanowych i porcelitowych są wypalane w temperaturze 800-840 stopni, co zapewnia ich trwałość na zmywanie w zmywarkach mechanicznych.
-Nadruki na szkle wypalane są w temperaturze 560-620 stopni. Z tego powodu zaleca się zmywanie ręczne.
b/NADRUK TERMOCZUŁY (technika pokrycia farbą termoczułą): nadruk w tej technologii poddawany jest utwardzeniu UV z tego powodu zaleca się zmywanie ręczne.
c/ NADRUK TERMOCZUŁY (technika nadruku na kubkach termoczyłych): : nadruki w tej technologii wygrzewane są w temperaturze ok. 180 stopni, z tego powodu zaleca się zmywanie ręczne.
d/ NADRUK w jakości fotograficznej (ARTPRINT): nadruki w tej technologii wygrzewane są w temperaturze ok. 180 stopni, z tego powodu zaleca się zmywanie ręczne.
e) HYDROKOLOR: dekoracja zachowuje swoją trwałość przez minimum 250 godzin przy zmywaniu w domowych zmywarkach w temperaturze 60 st. C. Z uwagi na użyte pigmenty Hydroglzura wypalana jest w niżej temarturze przez co ma mniejszą odporność na uszkodzenia mechaniczne.

6. Czy minimalna ilość zamówienia pokazana na podstronach z produktami (zwykle 36szt) dotyczy wszystkich technik nadruku?

Minimalna ilość zamówienia dotyczy zwykle nadruku kalkomanią (jedna z dwóch najbardziej popularnych technik). Druga z najbardziej popularnych technik (nadruk bezpośredni) ma zwykle większą minimalną ilośc zamówienia: 108szt.
Nadruk bezpośredni wykonujemy od 36szt tylko w przypadku nadruku jednym kolorem.
Szczegółowych informacji nt minimalnych ilości dla pozostałych technik udzielą specjaliści ds. sprzedaży w odpowiedzi na zapytania.

7. Jakie są opcje dostaw kubków do zamawiającego?

Zamawiający może otrzymać kubki w dwojaki sposób:
– pakowane pojedynczo (każdy kubek w pojedynczym kartoniku), a następnie w kartonach zbiorczych,
– pakowane zbiorczo.
Towar jest dobrze zabezpieczony podczas przesyłki, od ilości 36 szt. kubki transportowane są na mini paletach. Większe partie transportowane są na euro paletach.
Zamawiane kubki są dostarczane w dowolne miejsce w Polsce.

8. Jakie terminy dostaw są oferowane?

W swojej ofercie gwarantujemy trzy terminy dostawy:
Normalny, czyli 10-12 dni roboczych od dnia przyjęcia niezbędnych materiałów do produkcji, przesłanych przez Klienta i zatwierdzenia projektu do druku.
Realizujemy także zamówienia specjalne ze skróconym terminem realizacji do 5 dni – Last Minute oraz Fast Truck- do 48 godzin.

9. Czy można zamówić nadruk w jakości fotograficznej i jakie są ograniczenia wynikające z użycia technologii pozwalającej na nadruk w jakości fotograficznej?

Realizujemy nadruki w jakości fotograficznej. Techniki nadruku w jakości fotograficznej są opisane na podstronie TECHNIKI NADRUKU. Podstawowym ograniczeniem tej techniki jest brak możliwości zmywania takich nadruków w zmywarkach (oczywiście inne techniki – nadruk kalkomania lub nadruk bezpośredni  – pozwalają na zmywanie produktów w zmywarkach)